Kalla bad


Häftad

{{selectedProduct.StandardPrice}} kr  {{selectedProduct.Price}} kr
{{selectedProduct.Price}} kr 

Förväntas skickas under v.{{selectedProduct.ReleaseWeek}}

({{selectedProduct.NumberOfVotes}})

Förväntas skickas under v.{{selectedProduct.ReleaseWeek}}

({{selectedProduct.NumberOfVotes}})

Krydda livet med ett isande vinterbad!

Är du nyfiken på att testa att bada kallt? Här finns allt du behöver veta. Vad behöver man och vad ska man tänka på? Ska man doppa huvudet, hur blir man snabbast varm igen? Ska man ha skor på fötterna och vilka hälsofördelar finns det? De här och många andra frågor finns det svar på i den här annorlunda hälsoboken.

Produktinfo

Linda Ahlgren

Ulrica Norberg har lång erfarenhet som yogalärare och håller populära kurser i yoga och meditation, både i Sverige, Europa och USA. Hon är även författare till flera bästsäljande böcker som Yoga en kvart om dagen och Poweryoga. Med sin akademiska bakgrund har hon en unik blick för både de vetenskapliga och spirituella aspekterna bakom yoga.

Linda Vagnelind

Linda Vagnelind är verksam konstnär i egen studio och galleri i centrala Göteborg. Vagnelind porträtterar fiktiva människor i olja på duk i storformat med breda penslar och tjock färg men gestaltar också personligheterna i keramik för att nå ytterligare en dimension. Hennes konst är representerad runt om i världen, både i officiella och privata samlingar. Is är hennes passion och hon utforskar vatten i alla former som kallbadsexpert, isskulptör och surfare året runt. Vagnelind har byggt flera sviter på ICEHOTEL och vunnit den internationella snöskulpturtävlingen i Kiruna. Hon inspirerar olika team till ökad motivation genom kreativa workshops där hon använder kalla bad och klättring som ett komplement för att alla ska nå sin fulla potential. Hon är ständigt på jakt efter nya utmaningar och äventyr.

Krydda livet med ett isande vinterbad!

Är du nyfiken på att testa att bada kallt? Här finns allt du behöver veta. Vad behöver man och vad ska man tänka på? Ska man doppa huvudet, hur blir man snabbast varm igen? Ska man ha skor på fötterna och vilka hälsofördelar finns det? De här och många andra frågor finns det svar på i den här annorlunda hälsoboken.

Produktinfo
Om Linda Ahlgren
Om Linda Vagnelind

Just nu priser

Djävulens bästa trick

Anders Roslund 299 kr 199 kr

Kurragömma

Søren Sveistrup 299 kr 199 kr

Öppet schakt

Titti Persson 259 kr 199 kr

Ett orimligt straff

Carin Hjulström 299 kr 199 kr

Rakel

Satu Rämö 279 kr 199 kr

Blekjorden

Ulrika Lagerlöf 289 kr 229 kr

Monas ögon

Thomas Schlesser 299 kr 239 kr

Filmmordet i Cornwall

Fiona Leitch 219 kr 189 kr

Upprepningen

Vigdis Hjorth 289 kr 239 kr

Bye, bye Österlen

Richard Hobert 299 kr 269 kr

Drömbilder

Maria Gustavsdotter 269 kr 239 kr

Befrielsen

Jens Liljestrand 299 kr 269 kr

Under himmelens skyar

Marianne Cedervall 269 kr 239 kr

Stulna drömmar

Lena Risberg 269 kr 239 kr

Mörkerfolk

Malin Hedin 299 kr 269 kr

En skärgårdssommar

Anna Winther 269 kr 239 kr

På nya vägar

Sheila O'Flanagan 249 kr 219 kr

Solsken över Semesterbokhandeln

Kiley Dunbar 299 kr 269 kr

Kungen och urmakaren

Arnaldur Indridason 319 kr 289 kr

Sommarminnen

Sarah Morgan 259 kr 229 kr

Döda flickors klänningar

Erin Kelly 299 kr 269 kr

Efter stormen

G. D. Wright 259 kr 199 kr

En enkel till Paris

Ruth Reichl 299 kr 269 kr

Tidvattnets hemlighet

Veronica Henry 289 kr 259 kr

Angélique

Guillaume Musso 269 kr 239 kr

Nu börjar vi läsa!

Flera Författare 219 kr 189 kr

Följ med till Pettson och Findus

Sven Nordqvist 339 kr 299 kr

Paket: Roslund & Sveistrup

598 kr 378 kr